Kézi zsírgyaluként is szokás emlegetni, mely az immunrendszered és nyirokkeringésed felturbózásával leküzdi az évek óta halmozódó vegyszerek testedre gyakorolt negatív hatását. Még egy alapvetően egészségesen élő ember szervezete is nem is gondolnánk mennyire ki van téve a méreganyagnak. A hajunkon, bőrünkön, vagy otthonunk falán használt festékanyagok, öblítőszerek, kemikáliák, az élelmiszerekkel felhalmozott tartósítószerek, salakanyagok a testünkben, mind-mind hátráltatják immunrendszerünk optimális működését. Szinte fel sem tűnik, mert annyira hozzászokunk és együtt élünk olyan betegségekkel már mint az allergia, asztma, fejfájás, a cellulitisz, (vagy akár daganatos megbetegedések), melyekért bizony a nyirokrendszerünk leterheltsége és a nem megfelelő működése vezet.
Hogyan zajlik a nyirokmasszázs?
A vákuumos nyirokmasszázs köznyelvben elterjedt zsírgyalu neve meglehetősen kifejező: a természetes körülmények között percenként 3 centimétert előrehaladó – bomlástermékeket és zsírsejteket tartalmazó – nyirokfolyadék sebessége a vákuum szívóhatásának következtében akár ötvenszeresére is felgyorsulhat. A vákuum hatására a zsírsejtek sejtmembránja megváltozik: a külső pórusok oly mértékben megnagyobbodnak, hogy a kisebb zsírsejtek kiférnek rajtuk és a nyirokkeringésen keresztül távoznak. Az nyirokmasszázs lényege egy szív felé haladó, pumpáló jellegű mozgás, amely segíti a nyirok elfolyását. A nyirokér-gyűjtőterületeket, azaz a nyirokcsomók környékét mindig az oda tartozó nyirokrégiók előtt kezdjük kezelni, hogy a perifériáról a központ felé történő elfolyást akadálytalanná tegyük.
Nyirokmasszázst a hatékonyság érdekében rendszeresen érdemes igénybe venni már megelőzésképpen is. Amennyiben egy betegség krónikussá vált, akkor indokolt a kúraszerű használat.
Milyen esetekben ajánlott és igazán hatékony a nyirokmasszázs igénybevétele:
- Prevenció
- Folyadékegyensúly megtartása érdekében
- Regenerálás
- Méregtelenítés
- Nyirokpangásos állapotoknál
- Terhességi lábödéma
- Cellulitisz
- Fogyókúrázóknak
- Klimax esetén
- Premenstruációs szindróma (PMS) enyhítésére
- Nátha, megfázás, arc-, orr-melléküregek betegségeinél
- Legyengült immunrendszer megerősítésére
- Puffadás, székrekedés egyéb anyagcserezavarok megszüntetésére
- Idegesség, alvászavar, koncentráció zavar, túlfeszült idegrendszer oldására
- Magas vérnyomás csökkentésére
Mi a teendő a vákumos nyirokmasszázs után?
Immunrendszerünk reakcióképességét növelhetjük, optimális működésében segítséget nyújthatunk az alábbiakkal:
- egészséges és nyers bio-táplálékok fogyasztásával (clean eating)
- minimálisan napi két liternyi szűrt víz fogyasztásával
- megfelelő rendszeres mozgással
- a maximális hatás érdekében tanácsolt kiegészíteni egy nyomásterápiás hullámmasszázzsal, hogy a felszabadított zsírok és méreganyagok még gyorsabban távozni tudjanak a szervezetből
- az érzékenyebb kötőszövettel rendelkezőknél a kezelést követő 72 órában előfordulhat a kezelt területen pirosodás, belilulás, duzzadás (mint amikor beütöd magad valahová)